Zimné športy

Ski Kozinec Zázrivá

5 km zjazdoviek

Dĺžka trasy

Celodenný: 12 €

Vstupné

Informácie o aktivite

Lyžiarsky areál Skicentrum Kozinec sa nachádza v Zázrivej, v osade Havrania. O zážitok sa postará lyžovanie na prírodnom snehu alebo možnosť vyskúšať si jednu z najstrmších tratí Slovenska.

Lyžiarsky areál Kozinec sa nachádza 3 km od centra obce Zázrivá. Spočíva na severnom svahu Kozinca v nadmorskej výške 650 až 995 m. n. m. Dva vleky s prepravnou kapacitou 1400 osôb za hodinu dopravia lyžiarov na vrchol. Odtialto sa lyžuje na upravených zjazdovkách obtiažnosti ťažká, stredne ťažká a ľahká v celkovej dľžke cca 5 km. Svah je upravovaný ratrakom.

Čierna zjazdovka sa umiestnila na 6. mieste v hodnotení najstrmších zjazdoviek Slovenska. Jej dĺžka je 750 m, prevýšenie 265 m a priemerný sklon 35°. Táto zjazdovka ale nie je zasnežovaná. Je prístupná len v prípade dostatku prírodného snehu. V areáli sa lyžuje prevažne na prírodnom snehu. Technickým zasnežovaním je vybavený iba dojazd zjazdoviek.

Priamo v areáli Skicentra je možné ubytovať sa v Drevenici Kozinec a občerstviť sa v Bufete u smädnej kozy. V areáli je k dispozícii úschovňa.

Dôležité informácie


LokalitaZázrivá
Vstupné Celodenný: 12 €
Otv. hodiny Denne: 10.00 - 14.00
ParkovanieV stredisku, zadarmo
Webstránkawww.ski-kozinec.sk/
Súradnice49.297 19.18763889

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave