Galérie a múzeá

Múzeum kávy

45 min

Trvanie

Základné: 2 €

Vstupné

Články o aktivite

Informácie o aktivite

Múzeum kávy, Oravakafe, rozpráva príbeh kávového zrnka od počiatku až po lahodný koniec. Je ideálnym tipom na výlet pre milovníkov kávy.

Expozícia sa nachádza v rodinnom dome, ktorého interiér zdobí mozaika z viac ako štyri milióny kávových zŕn. Je najväčšou na svete a snahou zakladateľa múzea, baristu Romana Floreka, je zapísať ju aj do Guinnessovej knihy rekordov. Mozaiku lepilo okolo 250 dobrovoľníkov dva roky a sedem mesiacov. Zaberá  107 m2. Na jej výrobu použili rôzne druhy pražených zŕn, ktorých celková hmotnosť je 400 kg. Dalo by sa z nich pripraviť viac ako 60 000 káv. 

Kávovníkové zrná sú dovezené z približne 35-tich krajín sveta ako sú Nikaragua, Vietnam, Brazília, Honduras, Mexiko. Mozaika vytvára celý príbeh kávovníkového zrna, mapu sveta, taktiež portrét Jozefa Augustína, ktorý je milovník a odborník na kávovníkové zrno a tiež spisovateľ, ktorý píše o káve.

Okrem mozaiky je pýchou múzea aj zbierka viac ako pätsto exponátov, ktorá získala Certifikát za najväčšiu zbierku na Slovesku. Sú medzi nimi mlynčeky, kávovary, hrnčeky. Najstarší z exponátov má vyše 200 rokov.

V múzeu je možné si kúpiť kávu praženú priamo tam.

Dôležité informácie


LokalitaKrušetnica
Vstupné Základné: 2 €
Trvanie45 min
Otv. hodiny UT - PI: 9:00 - 18.00, NE: 13:30 - 18:00
ParkovanieObmedzené, na ulici v blízkosti múzea
Webstránkawww.oravakafe.sk/
Súradnice49.37519444 19.34011111

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave