Turistika

Roháčske plesá a Roháčsky vodopád

9 km

Dĺžka trasy

6 hodín

Trvanie

Informácie o aktivite

Roháčske plesá sa rozprestierajú v závere Roháčskej doliny, pod Ostrým Roháčom, Plačlivým a Kopami.

Turistická trasa sa začína na parkovisku pri lyžiarskom stredisku Roháče Spálená. Je potrebné sledovať červenú značku. Tá nás prevedie po asfaltovek ceste Roháčskou dolinou okolo poľany Adamcuľa až k bývalej Ťatliakovej chate, kde môžeme obdivovať krásu Ťatliakoveho jazera.

Ďalej pokračujeme po zelenej značke upraveným chodníkom. Odmenou za takmer hodinku mierneho stúpania je nám pohľad na Prvé Roháčske pleso (1 562 m n.m.) s rozlohou 2,22. Obídeme ho po pravej strane a opäť miernym stúpaním sa dostaneme k Druhému Roháčskemu plesu (1650 m n.m.) s rozlohou 0,28 ha.

V tesnej blízkosti sa nachádza Tretie Roháčske pleso (1 653 m n.m.), ktoré má plochu 0,61 ha. K poslednému Štvrtému musíme opäť mierne stúpať. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 719 m n.m. a má rozlohou  1,45 ha. Pleso sa nachádza pod úpätím Troch kôp. Po 2 hodinách chôdze je to pravé miesto na odpočinok. 

Postupne zostupujeme serpentínami po modrej značke do Spálenej doliny popri Zelenom pliesku, okolo osemnásťmetrového Roháčskeho vodopádu na Adamcuľu a asfaltovou cestou sa vrátime na parkovisko. Túto trasu je možné absolvovať aj opačným smerom.

Dôležité informácie


LokalitaZuberec
Trvanie6 hodín
ObmedzeniaUzávera od 1. 11. do 31. 5.
Webstránkazuberec.sk/rohacske-plesa…
Súradnice49.20658056 19.74393056

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave