Podujatia

Podroháčske folklórne slávnosti

3 dni

Trvanie

Základné: 5 €

Vstupné

Informácie o aktivite

Podroháčske folklórne slávnosti sa radia k jednému z najstarších folklórnych festivalov na Slovensku s medzinárodnou účasťou. V Zuberci na poľane Brestová sa vždy prvý augustový víkend stretávajú obdivovatelia tradičného ľudového umenia, piesne, tanca i remesiel.

Na Podroháčskych folklórnych slávnostiach vystúpi každoročne viac ako tisíc účinkujúcich. Slávnosti sa zvyčajne začínajú obľúbenou tanečnou školou a ľudovou veselicou v kultúrnom dome v Zuberci a programom zahraničných súborov na ihrisku v Oravskom Bielom Potoku.

Sobotný program otvára sprievod zúčastnených súborov a skupín z Múzea oravskej dediny do areálu festivalu na poľanu Brestová. Počas otváracieho ceremoniálu každý kolektív prichádza na javisko a predvedie 2-3-minútový výber zo svojho programu. Po nedeľnej rannej rímskokatolíckej bohoslužbe v prostredí skanzenu pred kostolíkom sv. Alžbety Uhorskej patrí javisko v amfiteátri oravským detským súborom.
Počas folklórnych slávností sa v Múzeu oravskej dediny koná Oravský tradičný jarmok ľudových remesiel,  na ktorom sa prezentujú ľudoví remeselníci zo Slovenska aj zo zahraničia so svojimi výrobkami.

Dôležité informácie


LokalitaZuberec
Vstupné Základné: 5 € / Zobraziť
Trvanie3 dni
ParkovanieÁno, v areáli väčšinou platené
Webstránkawww.pfs.zuberec.sk
Súradnice49.2337061 19.5300305

Mohlo by vás zaujímať

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave


Neprehliadni na portáli

Najväčšia databáza starostlivo vyberaných zážitkov na Orave