ČLÁNKY24.04.2017 | Mário Šmýkal

Virtuálna prehliadka Oravy: Prejdite sa po Oravskom hrade alebo Zuberci

Spoznať sedem charakteristických miest na Orave sa dá aj z domova. Prostredníctvom virtuálnej prehliadky.

 

Oravský hrad

Navštívte najnavštevovanejší hrad na Slovensku. Stojí na strmom vápencovom brale nad obcou Oravský Podzámok a v jeho priestoroch môžete vidieť prírodovednú a etnografickú expozíciu alebo výstavu zbraní.

Múzeum oravskej dediny v Zuberci

Múzeum v Zuberci sa rozprestiera v prírodnom prostredí Roháčov a patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá na Slovensku. Niekdajší život a prácu Oravcov môžete vidieť vďaka chovu domácich zvierat alebo etnografickej expozícii.

Drevený kolonádový most v Dolnom Kubíne

Most bol postavený v roku 1994 na mieste starého nefunkčného mosta. Je vyrobený z dreva a na streche má šindeľ. Hneď vedľa neho sa nachádza tržnica podobného architektonického rázu a ako celok patrí medzi vyhľadávané a často fotografované atrakcie.

Tiesňavy v Oraviciach

Okruh cez tiesňavy nad Oravicami má 19 km a nastúpate na ňom 657 metrov. Čakajú vás vodopády, sírny prameň aj pekný výhľad na Tatry.

Hrob P. O. Hviezdoslava

Hrob P. O. Hviezdoslava sa nachádza na historickom cintoríne v Dolnom Kubíne v jeho blízkosti sú aj hroby Janka Matúšku a Ladislava Nádaši-Jégé.

Juráňova dolina v Oraviciach

V Juráňovej doline môžete prejsť náučným chodníkom tvoreným skalnou tiesňavou, cez ktorú preteká Juráňov potok. Obsahuje päť zastávok, je dlhý osem kilometrov a priemerný čas prechodu chodníka sú tri hodiny. V jeho blízkosti sa nachádza kúpalisko v Oraviciach.

Meander Thermal Park Oravice

Aquapark v Oraviciach ponúka športové, detské, relaxačné aj perličkové bazény s termálnou vodou, umelé vlny, tobogán s dĺžkou 100 metrov, sauny alebo morský aerosolový kúpeľ.

Mário Šmýkal

logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA a.s.