ČLÁNKY28.04.2019 | Dominika Poláčiková

V Trstenej spoja sily pre malého Samka

Prvú májovú nedeľu sa uskutoční benefičný koncert pre dvojročného Samka Jašurku, ktorý bojuje so závažnou diagnózou aHUS.

Samuel bol zdravé a hravé dieťa. Jedného dňa však skolaboval a začali mu zlyhávať orgány. V umelom spánku bol šesť týždňov. Od minulého leta je chlapček doma, no všetko sa musí učiť od začiatku. Rodina verí, že sa jej podarí na nákladnú liečbu nájsť dostatok financií.

Organizátormi koncertu sú Andrej Hucík, ktorý je rodinný známy Jašurkovcov a manželia Žembéryovci. Výťažok z podujatia pôjde na Samkovu liečbu v Adeli Medical Centre. "Nikdy nevieme, kedy budeme potrebovať pomoc my sami. Každý večer pri modlitbe spolu s našimi deťmi Bohu ďakujeme za zdravie. Keď ho druhí nemajú, tak sa im snažíme aspoň takto trošku pomôcť. Keď prišiel za nami Andrej Hucík s myšlienkou zorganizovať nejaký koncert, hneď sme sa do toho s mojím manželom pustili," vysvetlila spoluorganizátorka koncertu Dominika Žembéryová.

Koncert Spojme sily sa uskutoční 5. mája v trstenskom dome kultúry o 18:00. Na pódiu vystúpi Juraj Hnilica, spevák zo šou Česko Slovensko má talent, chytľavými piesňami sa pokúsi prítomných roztancovať speváčka Slávka Tkáčová, ktorá Trstenú navštívi už tretíkrát. Ďalším hosťom je kapela Spod Budína, známa svojím originálnym ľudovým štýlom hudby a rôznorodosť benefičného koncertu dopĺňajú spevák skupiny Komajota, Martin Husovský a speváčka Anka Repková.

"Všetci účinkujúci sú naši priatelia či známi, ktorí neváhali a hneď ako sme ich oslovili, povedali áno. Veľmi si to vážime. Okrem vystúpení spomínaných hostí sa môžu prítomní tešiť na špeciálne hudobné spojenia vytvorené iba pre tento benefičný koncert, sladký darček pre každého diváka hneď pri vstupe do sály a veľa ďalších prekvapení," prezradila zaujímavosti z programu Dominika Žembéryová.

V prípade, že niekto má záujem finančne pomôcť rodičom, hoci sa koncertu nemôže zúčastniť, organizátori zverejnili číslo účtu, na ktoré môžu darcovia priamo prispieť: IBAN: SK65 5600 0000 0059 4987 6001.

Dominika Poláčiková

logo naoravedobre
© 2016 Naoravedobre.sk   •   Technickú prevádzku zabezpečuje DSI DATA a.s.